Rekrutacja do placówek trwa cały rok ----- Rekrutacja do placówek trwa cały rok
kapital_ludzkiUEEFS_L-kolor_nowe_1

Niepubliczne Przedszkole „OWOCOWE ZACISZE” w Bądkach.

CELE PLACÓWKI

Głównym celem przedszkola jest działalność edukacyjna, opiekuńcza, wychowawcza i terapeutyczna przygotowująca dzieci do realizacji obowiązku szkolnego.

Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział obejmujący dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań i uzdolnień.

W oddziałach przedszkolnych realizowane są programy nauczania uwzględniające podstawę programową wychowania przedszkolnego. Do placówki przyjmowane są dzieci w wieku 2 – 6 lat. Rekrutacja trwa cały rok.

• jesteśmy placówką otwartą na potrzeby i zainteresowania dzieci
  • wspieramy jego aktywność i kreatywność
  • pomagamy w rozwoju uzdolnień dzieci, wspieramy w pokonywaniu trudności i barier
  • posiadamy wypracowany system udzielenia dzieciom wszechstronnej pomocy psychologiczno – pedagogicznej
  • promujemy zdrowy i aktywny tryb życia, w zgodzie ze sobą i środowiskiem
  • nasze przedszkole to miejsce, w którym panuje pozytywny klimat emocjonalny, dzieci chętnie chodzą do przedszkola i dobrze się w nim czują
  • zapewniamy dobrze zorganizowane, atrakcyjne zajęcia w dobrze wyposażonym, bezpiecznym otoczeniu
  • zabiegamy o partnerstwo z rodziną w wychowaniu dziecka

CO NAS WYRÓŻNIA/ZAJĘCIA DODATKOWE

• lokalizacja w wiejskim zaciszu
  • bezpłatna podstawa programowa
  • przedszkole za 1 zł ponad podstawę programową
  • bezpłatne dojazdy dzieci do przedszkola organizowane przez Urząd Gminy w Gardei
  • estetyczne i przestronne sale przedszkolne
  • kameralne grupy 25 osobowe
  • miła i bezpieczna atmosfera do zabawy i nauki
  • wykwalifikowana kadra pedagogiczna
  • zajęcia dodatkowe ujęte w pakiecie : język angielski, rytmika, religia, logopeda, psycholog, klub tańca współczesnego, spotkanie z pasją, spotkanie ze sztuką
  • realizacja programów innowacyjnych: edukacja teatralna „ Teatralny i kreatywny maluch”, edukacja zdrowotna „ Owocowo – Kuchcikowo”

METODY

METODY WSPOMAGAJĄCE NAUKĘ CZYTANIA, PISANIA I LICZENIA:

• Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz
  • Odimienna Metoda nauki Czytania I. Majchrzak
  • Dziecięca matematyka E. Gruszczyk – Kolczyńskiej

METODY STYMULUJĄCE POSTAWY I MYŚLENIE TWÓRCZE:

• Drama
  • Pedagogika zabawy „Klanza”
  • Masaże dziecięce CMC E. Sherer 4xD
  • Aktywne słuchanie muzyki Bati Strauss

METODY TWÓRCZYCH ZABAW RUCHOWYCH:

• Ruch rozwijający W. Sherbourne
  • Gimnastyka Rudolffa Labana

CIEKAWOSTKI/ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ/TALENTÓW

• organizacja wielu imprez i uroczystości przedszkolnych m.in : Wigilia z rodzicami, Dzień Babci i Dziadka, Mikołajki, Andrzejki, bal karnawałowy,
  • spotkanie z ciekawymi osobami, m.in. policjantem, strażnikiem miejskim, stomatologiem, weterynarzem, sołtysem, ornitologiem, artystą- muzykiem,
  • udział w wewnętrznych i zewnętrznych konkursach m. in. „ Pointylizm” – konkurs plastyczny, „ Moja ojczyzna” – konkurs recytatorski, „ Bezpieczna droga do przedszkola” – konkurs wiedzy o bezpieczeństwie, „ Kolorowa kanapka” konkurs kulinarny.
  • organizacja teatrzyków na terenie przedszkola m. in. „ Pimpuś Sadełko”, „ Sówka mądra główka” , „Wojtek strażakiem”
  • udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Kwidzynie
  • wyjazdy edukacyjne m.in. warsztaty rzeźby w Rakowcu, Biblioteka Miejska w Kwidzynie, Muzeum w Kwidzynie, warsztaty haftu artystycznego w Pastwie, Mini ZOO na Miłosnej.
  • wycieczki poznawczo -rekreacyjne m.in. Dino Park w Malborku, Szkółka Leśna w Otłowcu
  • organizacja Owocowego Dnia Otwartego w Przedszkolu
  • festyn rodzinny „Dzień Rodzinki”
  • angażowanie się w akcje charytatywne m. in. zbieranie nakrętek dla chorych dzieci, zbiórka baterii, „ Góra Grosza”,